Pondelok, 19. marca 2018 (Jozef)

Coca-Cola pohár 2005

Tento rok mala na Slovensku premiéru futbalová súťaž pod názvom Coca-Cola Školský pohár 2005. Gamča mala tiež svoje zastúpenie v podobe 16 mladých chalanov z kvarty, kvinty, 1.B. a 1.C. Viedol ich p.prof. Vaško. Úspešne reprezentovali našu školu, za čo im ďakujeme, lebo v konkurencii vyše 750 škôl určite nebolo ľahké obstáť. Obsadili pekné 4. miesto.

V prvom kole sa stretli so ZŠ Prokofievova 5, ktorú zdolali 1:0. Po pár dňoch nasledovalo stretnutie s ZŠ Snp Ostredková 14 na súperovom ihrisku , kde vyhrali 3:1. Postupne svojím víťazstvom vyraďovali z boja Gymn. Matky Alexie a ZŠ Bílikovu, nad ktorými vyhrali 1: 0 a 1:0. Posledné dve kolá pred turnajom ostalo v hre 32 najlepších družstiev, pričom naši hrali v skupine so siedmimi najúspešnejšími z Bratislavského kraja. Porazili ZŠ Jilemnického 2 z Dunajskej Stredy stavom 1:0 a ZŠ v Komárne tiež stavom 1:0. Zaslúžene sa dostali do najlepšej osmičky, ktorú čakal v termíne 27.-28.6. záverečný turnaj. Uskutočnil sa v Senci aj za účasti známeho slovenského útočníka v drese Norimbergu, Mareka Mintála.

Prvý deň chalani odohrali zápas proti ZŠ Gajary, ktorý prehrali 0:2. O čosi neskôr hrali proti ZŠ Fiľakovo, ktorý dopadol víťazne pre nás, 2:0 . Na druhý deň hneď ráno naši hrali zápas s Levicami, v ktorom remizovali 1:1. Poobede odohrali zápas o tretie miesto proti Starej Turej, ale po penaltách prehrali 0:1. Aj napriek tomu si chalani z turnaja odniesli každý ruksak, šiltovku, chrániče, peňaženku a pre školu vybojovali 20 000 Sk na nákup športovej výbavy a dve sady dresov.

Počas turnaja boli ubytovaní v trojhviezdičkovom hoteli Zátoka a mali zabezpečený neobmedzený pitný režim vo forme známych nápojov značky Coca-Cola...:)

Táto súťaž pomohla našej škole zviditeľniť sa aj v športovej oblasti, hráčom možno priniesla nejakú skúsenosť a ak nie, aspoň dobrý futbalový zážitok.

O celej akcii sa môžete dozvedieť viac na www.coca-colapohar.sk


Naše družstvo: tréner a vedúci: Mgr. Roman Vaško, z kvarty nastúpili Roman Mečiar, Michal Gabriš, Ivo Volejníček, Michal Vengloš, z kvinty hrali Pavol Bielik, Henrich Glaser-Opitz a Tomáš Môcik, z 1.B. Jaroslav Kozák, Michal Kozakovič, Martin Šenkár, Martin Slaninka, Peter Výžinkár a z 1.C. hrali Juraj Šroba, Marko Méry, Juraj Tarina a Peter Kováč. ( pár zápasov pískal Martin Abrman zo sexty.)

p.p. Vaško
p.p. Vaško
šatňa hráčov
šatňa hráčov
skupinová fotka
skupinová fotka
skupinová fotka
skupinová fotka
ďalšia skupinová fotka
ďalšia skupinová fotka
Marek Mintál
Marek Mintál
foto hráčov
foto hráčov
hotel Zátoka
hotel Zátoka
hráči z 1.C
hráči z 1.C
cesta vlakom
cesta vlakom
Copyright © 2007-2014 www.gamca.sk