Pondelok, 19. marca 2018 (Jozef)

Brazíliu vyhrali chlapci z Grösslingovej

Najlepších futbalistov - školákov má na Slovensku osemročné Gymnázium Grösslingová v Bratislave. Chlapci z tejto školy, stále známej aj pod bývalým skráteným názvom GAMČA, vyhrali turnaj Coca-Cola Školský pohár.

Na akcii si zahralo celkovo 828 školských tímov zo všetkých kútov Slovenska. Vo finále zdolali Bratislavčania východniarov z Kračunoviec 6:0. Na tréningovom ihrisku Interu hrali všetci mladí futbalisti so zanietením, ktoré občas nevidno ani na neďalekom hlavnom štadióne v Corgoň lige.

Nefalšovaná bola napriek chladnému počasiu aj radosť víťazov po finálovom zápase. "Je to super. Dokázali sme, že sme najlepší," sypal zo seba slová rozradostený kapitán družstva Michal Vengloš, vnuk bývalého reprezentačného trénera a uznávaného futbalového odborníka Jozefa Vengloša. Študent kvinty si akciu pochvaľoval: "Je to perfektné podujatie, hrali sme na ňom aj minulý rok. Vtedy sme skončili štvrtí, ale chceli sme vyhrať. Konečne sa nám to podarilo. Získali sme zájazd na majstrovstvá sveta a uvidíme zápas Brazílie s Austráliou. Obdivujem Roberta Carlosa." Aj na turnaji ukázal Michal veľký talent. Zatiaľ hráva za mladší dorast Venglošovej akadémie a s veľkou pravdepodobnosťou o ňom ešte futbaloví priaznivci budú počuť.

Šikovní hráči sa predviedli aj v iných školských tímoch. Najlepším strelcom turnaja sa stal šesťgólový Csaba Deme zo ZŠ Fiľakovo. Konečná bronzová pozícia jeho družstva sa mu však málila. Bol sklamaný, že nepocestuje do Nemecka. "Mrzí ma, že sme až tretí. Vidieť Brazíliu bolo pre nás hlavné lákadlo. Škoda, pozriem si ju len v televízii," zakončil smutne pätnásťročný Csaba.

5. 6. 2006
Prebraté so súhlasom vydavateľa (c) Petit Press, a.s.
Zdroj: www.sme.sk

Copyright © 2007-2014 www.gamca.sk